Ženská krása je z mého pohledu absolutní. Je to tou vnitřní silou, kterou jen my ženy máme.

Opravdu každá žena je krásná, každá trochu jinak a něčím jiným a hlavně i ženy, které by podle současného standardu nikdo na titulku módního časopisu nevybral. Mají svou krásu a šarm. Z mého pohledu mnohokrát větší, než většina covergirls.

Pro ženu by její krása měla být důležitá, ale pozor, určitě nejde o podlehnutí kultu věčného mládí.

K tomuhle uvažování mě dovedlo setkání se ženou, která se několik měsíců potýká s rakovinou. Ač poctivě nepodceňovala prevenci, se prostě něco zvrtlo a najednou žije svůj každodenní horor.

Vše nese statečně a bojuje. Zřejmě díky velké motivaci, kterou má – manžel, děti a rodiče.

Během pár týdnů se ale kromě nepříjemné léčby musela porovnat se ztrátou vlasů a obočí. Její vzhled to ovlivnilo a ona se současně se vším okolo musí vyrovnávat ještě i s tímhle. Je až zarážející, co všechno s léčbou a bojem s nemocí negativně souvisí.

Vlasy nahradila parukou, obočí jsem ji naučila domalovat a současně i ukázala jak jednoduše na make-up a jen doufám, že to její současný život aspoň trochu zkvalitní a zpříjemní.

A proto Vás prosím, podporujte své kamarádky, sestry, maminky – prostě ženy. Ať už se jim v životě děje cokoliv, stůjte vždy při nich a opatrujte je. Zahrňte je pocitem, že jsou pořád ženy, ty krásné silné bytosti, bez kterých by svět rozhodně nebyl tím čím je.

Hýčkejte je, obklopte je krásou, dopřejte jim vše, na co si jen vzpomenou a nenechte je za žádnou cenu ztratit jejich ženskost.

 

Hlavně na nic nečekejte!